PODPISANIE UMOWY NA BUDOWĘ MOSTU W NAWSIU
9 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Ropczycach została oficjalnie podpisana umowa na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1337R Sędziszów Małopolski – Bystrzyca – Wielopole Skrzyńskie”. Zadanie obejmuje budowę nowego mostu na potoku Dopływ z Budzisza wraz z dojazdami i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Nawsie w km 19+904.
Zakres robót przewiduje wykonanie tymczasowego obiektu do przekierowania ruchu na czas realizacji zasadniczych prac, rozbiórkę istniejącego przepustu o długości 16 m oraz budowę nowego, jednoprzęsłowego mostu o przekroju łukowym z blach falistych, a także wykonanie dojazdów na obiekt i innych prac towarzyszących zgodnie z dokumentacją projektową.
Wartość robót wynosi 1 506 351,73 zł i zostanie dofinansowana z Rezerwy Subwencji Ogólnej. Wykonawcą zadania jest firma WOLMOST Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie, reprezentowana przez Prezesa Zarządu, Pana Zbigniewa Wolana. Termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na grudzień 2025 roku.
Zarząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego reprezentowali Starosta Piotr Kapusta oraz Wicestarosta Jacek Róg. Podpisanie umowy stanowi istotny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej w regionie i zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi.
Najnowsze aktualności
Zakończono realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1286R Anastazów – Skrzyszów w miejscowości Skrzyszów polegająca na budowie chodnika”.
11 czerwca 2026
Podpisanie umowy na remont chodników w ciągach dróg powiatowych
22 maja 2026
.jpg)
.jpg)

